خلاصه قسمت های ایده آل گرا

رولز رویس : در این برنامه نگاهی اختصاصی می‌اندازیم به دنیای منحصر به فرد یکی از مشهور‌ترین مارک‌های تجملی و لوکس بریتانیا. در این مستند با تیم رولس رویس در حالی همراه می‌شویم که آن‌ها مشغول خلق گران بها‌ترین ماشینی هستند که تا به امروز ساخته شده است.

یک خودروی سفارشی ویژه که در طراحی داخلی آن‌ از سنگ‌های الماس استفاده شده و جنس جعبه مسافرتی آن از طلای سفید براق و درخشان است. برای افراد ثروتمندی که دغدغه پول ندارند، از پوست خرگوش تا رنگ اختصاصی ویژه خودشان، هر چیزی که بخواهند فراهم است.

در این مستند به جزییات نگاهی بسیار دقیق خواهیم کرد؛ جزییاتی که در تولید و فروش این ماشین‌ها به افراد ثروتمند نقش مهمی دارند. برای رسیدن به این حد از کمال زمان طولانی صرف شده است. در حالی که جواهرسازان برای تنظیم ۴۴۶ الماس در مدل Celestial در کشمکش هستند، مدیران رولس رویس یک هتل پنج ستاره را برای مدت دو هفته دربست اجاره کرده‌اند تا در آن از مدل جدید خودروی اسپورت خود به نام Wraith رونمایی کنند. آنها امیدوارند این مدل جدید میراث جدید آن‌ها را در قرن بیست و یکم تثبیت کند.

برای رونمایی از این دو خودرو به خاورمیانه سفر می‌کنیم، جایی که به دیدار فروشنده بهترین اتومبیل جهان یعنی خودروی سفارشی رولز رویس می‌رویم. او در حالی که به تماس‌های تلفنی خود با تلفنی از جنس طلا پاسخ می‌دهد، در این فکر است که چگونه توجه مشتریان ثروتمند خود از کشور‌های نفت خیز را به این جلب کند تا یک خودروی لوکس دیگر به کلکسیون خود اضافه کنند.

اما در ‌‌‌نهایت چه کسی این خودروی پر ارزش را به چنگ خواهد آورد؟

 

بودلز : در حالی که جواهرفروشی Boodles در حال ساخت ارزشمند‌ترین مجموعه جواهرات جهان است با آن‌ همراه خواهیم شد. این جواهرفروشی یکی از گران‌ترین جواهر فروشی‌های بریتانیاست که بیش از ۲۰۰ سال پیش آغاز به کار کرد.

بازار Boodles تشکیل شده از مشتریانی مشهور و افراد بسیار ثروتمند و خبره در الماس. جواهرات استثنایی آنها احتمالا بر روی فرش قرمز یا جشن‌های خاص افراد بسیار ثروتمند دیده خواهد شد. در چنین سطحی از کار انتظار این است که همه چیز ایده آل و بی‌عیب و نقص باشد. اما Boodles می‌خواهد پا را از این هم فرا‌تر بگذارد و این به عهده جودی وین رایت مدیر شرکت است. چه آنها الماس‌هایشان را از نیویورک بخرند، یا مجموعه جدیدی برای سرو قهوه طراحی کنند، همه چیز باید به سبک و سیاق Boodles باشد و این یعنی توجه بسیار دقیق و ویژه به بالا‌ترین سطح جزییات.

هیچ چیز اما مهم‌تر از آخرین کلکسیون جواهرات آنها نیست. با جودی و کار او در مراحل تهیه، تولید و رونمایی از «آتش سبز» همراه خواهیم شد. «آتش سبز» مجموعه ایست از جواهرات بسیار نفیس که از ۱۸ زمرد نایاب کلمبیایی ساخته شده است. یک اثر دست ساز بسیار ظریف و دقیق به نام «آتش سبز» و به ارزش ۲/۸ میلیون پوند که شامل گوشواره‌های زوج، آویز دستبند، حلقه‌ها و اما خیره‌کننده‌ترین بخش آن‌ یعنی گردنبند زمردی با بیش از ۱۳۰۰ قطعه الماس به ارزش یک میلیون پوند است که بلند پروازانه‌ترین پروژه آنهاست.

در حالی که در کارگاه این گردنبند تولید می‌شود، جواهرفروشی برای خودنمایی هرچه بیشتر جواهرات خود را به مشتریان بسیار شاخص خود قرض می‌دهد. و برای پیدا کردن خریدار «آتش سبز» مشتریان خود را در یک مهمانی بسیار اشرافی و پر زرق و برق سرگرم می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *