خلاصه قسمت های جزایر بهشتی

مخلوقات ماه : صخره‌های مرجانی و جنگل‌های ساحلی، سواحل، صخره‌ها و آب‌های کم عمقِ واقع در جزیره‌‌های بهشت از جمله گران‌بهاترین بخش‌های زمین هستند. این دنیایی است که در زیر نواسان ماه واقع شده است. موجوداتِ زنده و جذاب چون میمون‌های پوزه‌دار، خرچنگ‌های ویولن زن و کوسه‌ نهنگ‌ها با ریتم ماه حرکت می‌کنند. این دنیای ناشناخته، پر از شگفتی است.
 

شاهان خورشید : جزیره‌های بهشت در طول استوا امتداد دارند. خورشید استوایی است که زندگی این جزایر را شکل می‌دهد. این جزایر خانه‌ی قدیمی‌ترین و غنی‌ترین جنگل‌های بارانی زمین هستند. درختانی وجود دارند که برای رسیدن به نور خورشید ارتفاعشان به ۱۰۰ متر می‌رسد. سایبان درختان خانه‌ی میمون های دست دراز، خانه‌ی پرندگان نوک‌شاخ‌دار است، در حالی که ببرها و کرگدن‌ها در پای درختان پرسه می‌زنند. در این جا رقص خورشید، روز و شب، بارانی و خشک بودن فصل، حیوانات فراوانی را بوجود آورده است که مانند هیچ جای دنیا نیستند.
 

زاده‌شده از آتش : جزایر اندونزی، مالزی و گینه نو از لحاظ بیولوژیکی از غنی‌ترین جزایر روی زمین به حساب می‌آیند. آن‌جا ببرها، فیل‌ها، کرگدن‌ها و پرنده‌های بهشتی زندگی می‌کنند اما چرا این‌جا این قدر سرشار از زندگی است؟ این برنامه داستانی از خشونت و تولد آتشین جزایر تا فشارهای وارده بر زمین برای شکل‌گیری جزایر بهشت، و حیات‌وحشش را دنبال می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *